Köröz az Interpol? Sebaj, Viktor megvéd!
H_A Címkék: Orbán Viktor INA Mol Hernádi Zsolt Interpol nemzetközi körözés Tiszai Vegyi Kombinát2013.10.15. 23:26
A kormány megvédi a rezsicsökkentést, a szegényeket, nemzeti jelképeinket, a nyugdíjak vásárlóértékét, a munkahelyeket, a magyar termőföldet, a magyar családokat, a devizahiteleseket, a pórul járt trafikosokat, és ki tudja még mi mindent hagytam ki a felsorolásból. Nem hiszem, hogy van még valami/valaki amit/akit a magyar kormány ne védett volna meg látható vagy láthatatlan ellenségektől. Ilyen értelemben lassan négy éve a jó kormányzást a "megvédés" intézménye, úgy értem, demagóg lózungja helyettesíti. Minden olyan intézkedés, amely nem csupán a jóérzéssel, de a józan ésszel is elég gyakran szembehelyezkedik, azt meg kell védeni.
Miután már néhány hete is elhangzott, hogy a fentiek mellett a kormány megvédi az Interpol által körözött Hernádi Zsoltot, és a Mol-t is, nem hatott a meglepetés erejével, hogy újra elhagyta ez a kijelentés Orbán Viktor száját. De valahogy mégis. Akkor is, ha mégiscsak a nemzeti ipar zászlóshajójáról, és annak kapitányáról, elnök-vezérigazgatójától van szó, nemdebár? Amitől most egyáltalán szóra érdemes ez az újabb kormányzati hősiesség, az az, hogy a MOL tulajdonában lévő Tiszai Vegyi Kombinát új üzemének szimbolikus alapkőletételét közösen ünnepelte Hernádi Zsolt, a Mol vezére és Orbán Viktor miniszterelnök. Ez meg azért nem kerülheti el a figyelmet, mert Hernádi Zsolt most jelent meg először kamerák előtt azóta, hogy nemzetközi és európai elfogatóparancsot adtak ki ellene, és felkerült az Interpol listájára is. Nos. Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnökének ez nem lehet akadály arra, hogy közös fotón vigyorogjon vele.
Hernádi Zsolt, a magyar ipar zászlóshajójának körözött kapitánya Orbán Viktor fedezékében
E lassan mindenre és mindenkire kiterjedő böszme nagy megvédési hullám tetején ülve engem speciell egyáltalán nem érdekel, hogy aki Orbán Viktorral parolázik, az hivatalból ártatlan, és bekaphatja Horvátország, az Interpol kicsitől nagyig. Fogalmam nincs, hogy Hernádi valóban megkente-e Sanadert azzal a szaros 10 millió euróval anno a horvát állami energetikai óriáscég (INA) privatizációja kapcsán. Nem tudom, hogy ennélfogva Hernádi járulékos áldozat csupán, vagy valódi célpont. Azt viszont látom, hogy a magyar kormánynak nem érdeke, hogy mindez kiderüljön. Mert hogy is feltételezhet valaki olyat, hogy a Mol első embere, a miniszterelnök úr kebelbarátja, a Videoton FC főszponzori szerződéseinek aláírója, a magyar állam érdekében megvesztegeti horvát partnerét? Tényleg lehetségesnek tartja ezt vala ki? Hogy kormánykörökben mindez előfordulhat?
Ja, nagyon is. Azt hiszem, a magyar Mol részvényeseknek és főleg a magyar állampolgároknak joguk lenne megtudni, hogy sacckábé mi az igazság az ügyben. Ehelyett csak a szar demagóg terítését látni-hallani arról, hogy megint meg kell védeni valamit/valakit. A sokadikat, amikor a kormányt kritizálókat Magyarország - jelen esetben nemzeti ipara nemzeti szárnyashajójának - megtámadásával vádolják azonnal, spontán módon. És mert ez a tényállás, számomra egyetlen üzenete van ennek a mosolygós csoportképnek: a magyar miniszterelnök egy nemzetközi körözés alatt álló embert fedez. És büszke is rá. Akinek a helyzete tisztázatlan, akit Magyarországon kívül bárhol a világon lekapcsolhatnak és kiadhatnak a horvát hatóságoknak.Igaz, hogy a hanyatló Nyugat civilizáltabb felén aligha fordulhatna elő, hogy kétes ügyletekbe keveredett cégvezetőket, közéleti szereplőket felkaroljon a politikum anélkül, hogy az illetők előzőleg tisztázták volna magukat. Mi elégedjünk meg annyival, hogy aki Orbán Viktor cimborája, az hivatalból a törvény fölött áll, és csakis valami aljas összeesküvés áldozata lehet.
Már csak azt szeretném tudni, akkor ennek analógiájára mindazok, akik vélt vagy valós, elkövetett vagy el nem követett disznóságok miatt hatósági körözés alá kerülnek, nyugodtan megtagadhatják az igazságszolgáltatással való szembesítést arra hivatkozva, hogy Orbán Viktor majd megvédi őket a törvény előtti felelősségre vonástól?
fotó: index.hu
Update: Talán nem elhanyagolható fejlemény a fentiek vonatkozásában, hogy a norvég állami olajalap fontolóra veheti a tulajdonában levő, nagyjából 1,6 százalékos Mol-pakett értékesítését, mivel az alap etikai szabályzata nem teszi lehetővé, hogy olyan társaságokba fektessen, melyekben korrupció gyanúja merült fel. Etika, hallod, Viktor?